styczeń 28, 2020

Problemy w IT

Jednym z problemów, który bardzo mocno ostatnio się pojawia, jest powierzchowność. Pojawia się coraz więcej blogów, osób, które nie zwracają uwagi na detale, na to jak coś działa od środka. Trend ten jest widoczny chyba najbardziej u frontend developerów.
Niedawno natknąłem się na film w którym, osoba tłumaczyła jak działa alokacja pamięci. Niewiedza jest czymś normalnym, problem pojawia się natomiast wtedy gdy, zamiast się poduczyć, ludzie lubią "udawać" specjalistów. Robią krzywdę zarówno sobie jak i innym osobom. Nie mogę powiedzieć jak jest za granicą, natomiast w Polsce, specjalistą nazywamy kogoś, kto ma ~ 3 lata doświadczenia (sick). Sam wpadłem w pewnym momencie w tę pułapkę.
Na szczęście znalazłem dobre źródła poszerzenia wiedzy o świecie komputerów.
Uważam, że książka "Zrozumieć programowanie" oraz kanał YT twórcy są skarbnicą wiedzy. Wiedza ta, jest dla mnie tym czym różni inżyniera od developera. Wciąż jeszcze nie przebrnąłem przez całość książki, natomiast już widzę w czym mi pomogła i przez to chciałbym podziękować Gynvael Coldwind za pracę jaką wkłada w każdy materiał a Tobie czytelniku polecam zainteresować się tą osobą.